Terasinės lentos

< Atgal

Lauko terasa visiems kelia tik pozityvias emocijas. Ji asocijuojasi su vasara, saule, atsipalaidavimu ir šiluma. Tačiau tik tuomet, kai ji jau įrengta. Planuojant įsirengti terasą – ji gali tapti galvos skausmu. Kiekvienam norisi turėti kokybišką terasą už mažiausią kainą, tačiau kaip tai suderinti.

Artėjant šiltajam sezonui daugelis namų savininkų susirūpina savo naujos terasos įrengimu. Problema tokia, kad pavasaris ir vasara yra piko metas terasų statyboje (ir ne tik), todėl tampa labai sudėtinga surasti specialistą, kuris įrengs terasą optimalia kaina ir laiku.

Daugelis namų savininkų prasidėjus šaltajam sezonui – rudeniui ar žiemai – stengiasi likti šiltai namuose ir negalvoti apie kiemo darbus. Bet būtent šis „ne sezono metas“ yra geriausias laikas imtis terasos atnaujinimo ar įrengimo darbų. Priežasčių yra keletas.

Darbo jėgos prieinamumas. Kaip žinia statybininkai ir kiti specialistai šiltuoju sezonu dažnai neturi laiko, būna susiplanavę projektus keletą mėnesių į priekį, todėl gali būti sunku rasti darbo jėgos, kuri turės pakankamai laiko įrengti terasą. Rudenį/žiemą paprastai darbų krūvis būna mažesnis, todėl ramiai ir neskubant įsirengsite lauko terasą.

Mažesnis poveikis kraštovaizdžiui. Vėsesnis oras paprastai turi mažiau drėgmės ir oro temperatūros pokyčių. Tai reiškia, kad žemė bus stabilesnė ir terasos statybos metu mažiau bus subjaurotas kiemo vaizdas.

Sutaupomi pinigai. „Ne sezonu metu“ statyba ir statybinės medžiagos gali būti pigesnės.

Sutaupomas laikas. Nepopuliariu laiku įrengiama terasa sutaupys jūsų laiką. Taip pat galėsite džiaugtis terasa tik prasidėjus šiltam sezonui, nereikės laukti kol ji bus pastatyta.

Nauja terasa yra pakankamai brangus statinys, todėl ją įrengiant svarbu skirti pakankamai laiko ir apsvarstyti visus galimus variantas, pasirinkti patvarias medžiagas ir rasti puikų specialistą, kuris kokybiškai sudės jūsų įsigytas brangias terasines lentas.

Danga

Svarbiausias dalykas, kurį reikia nuspręsti įrengiant naują terasą: kokią dangos medžiagą pasirinkti? Galbūt tradicinę medinę dangą, o gal keramikinę ar akmens masės plyteles? O galbūt pagal naujausias technologijas gaminamas kompozitines (WPC) terasines lentas? Pasirinkimas didelis ir jis vis didėja. Geriausia danga turi atitikti šias savybes: atsparumas drėgmei, trinčiai ir blukimui, saugi eksploatacija ir maloni prisiliesti.

Atsparumas drėgmei. Lietus ir sniegas bus nuolatinis veiksnys veikiantis jūsų terasą, todėl svarbu, kad danga ir jos apsauginis sluoksnis būtų ne tik atsparus drėgmei, bet pelėsiui, puvimui ir švaros (cheminėms) priemonėms. Kuo atsparesnė terasos danga drėgmei, tuo ilgiau tarnaus ir išlaikys pirminę išvaizdą. Sutrupėjusioms ar pažeistoms lentoms reikės papildomų investicijų ir laiko.

Atsparumas trinčiai. Terasos dažnai naudojamos – ant jų vaikštoma su batais, nukasamas sniegas, organizuojami šeimos renginiai, stumdomai baldai, todėl jos privalo būti pagamintos iš trinčiai atsparių medžiagų. Atspari medžiaga trinčiai leis terasa džiaugtis ir skirti jos priežiūrai mažiau dėmesio.

Atsparumas blukimui. Medžiagos išblukimas negadins jūsų terasos, tačiau pablukusi ji atrodys sena, negraži ir neprižiūrėta. Terasa yra iškart pastebimas kiemo /namų akcentas, kuris išblukęs gali subjauroti jūsų gražius namus. Jei ji įrengiama vietoje, kur nuolat spigina saulė – būtinai atkreipkite dėmesį į lentų atsparumą blukimui (UV spinduliams).

Saugumas. Terasos grindų danga turi būti neslidi, kad ja galima būtų saugiai naudotis net esant šlapiai. Taip pat ji turėtų būti nedegi, kad vakarojant nuo kepsninė ar cigaretės nukritusi žiežirba nesukeltų gaisro. Jei planuojama ant terasos įsirengti grilio zoną, tuomet be nedegios grindų dangos dar svarbu pasirūpinti papildomomis apsaugos priemonėmis, tokiomis kaip plieniniai lakštai. Kadangi grindimis naudosis tiek maži, tiek dideli, tiek su batais, tiek basomis – svarbu pasirinkti kojų nežalojančią dangą, kuri neturi rakščių.

Malonūs pojūčiai. Danga turėtų būti ne tik lygi, poliruota, bet ir esant itin kaitriai dienai išlikti vėsia, o šaltesnėmis dienomis – būti šilta. Terasa turi būti ne tik saugi naudoti, bet ir komfortiška.

Apkrovos lygis

Terasos dangos ir konstrukcijos pasirinkimas priklauso nuo naudojimo apkrovos lygio. Kuo apkrova ir naudojimo dažnumas didesnis, tuo patvaresnė terasos lenta turi būti pasirenkama. Komercinei veiklai skirtos terasinės lentos turi būti ypatingai saugios naudoti (neslidžios, tvirtos) ir  atsparios įvairaus tipo pažeidimams (mechaniniams, oro sąlygų, chemikalų).

Dizainas

Renkantis terasos lentą svarbu atkreipti dėmesį į pačios lentos paviršių – dizainą. Terasa pagaminta iš kokybiškų medžiagų tarnaus mažiausiai 15-20 metų, o tokios medžiagos kaip WPC – teisingai prižiūrimos ir iki 50 metų. Tai reiškia, kad tiek metų jūs arba džiaugsitės pasirinktu lentų / terasos dizainu, arba ne.

Terasinė lenta būna lygaus paviršiaus arba su grioveliais. WPC lentos terasoms pasižymi didele spalvų įvairovę, todėl puikiai priderinamos prie bet kokio namų eksterjero.

Tačiau dizainas neturi užsibaigti lentos paviršiaus ir spalvos pasirinkimu. Taip pat galima pasirinkti lentų išdėliojimo dizainą. Tradicinis terasos įrengimas (konfigūracija) yra lentas klojant horizontaliai. Kitas šiuolaikiškesnis, tačiau priskiriamas prie klasikinių, būdas yra lentas kloti įstrižai. Tai suteikia terasai šiokio tokio šarmo ir žaismingumo.

Sukurti labiau dekoratyvią terasą galima pasirenkant terasą iškloti eglutės raštu arba kvadratais (vieno kvadrato lentos eina horizontaliai, kito – vertikaliai). Sudėtingesnis būdas yra Chevron stilius – atrodo panašiai kaip eglutė, tačiau susikirtimo vietoje eina statmenos lentos per visą ilgį.

Terasinių lentų kaina priklauso nuo pasirinktos medžiagos – mediena yra pigesnė nei kitos medžiagos naudojamos terasoms. Tačiau aukštos kokybės ir itin tvirtos medienos lentos gali kainuoti ypatingai brangiai. Mediena reikalauja papildomų kaštų – nuolatinė kasmetinė priežiūra perdažant / iš naujo impregnuojant paviršius. WPC kompozitinės lentos yra brangesnės nei paprastos medienos lentos, tačiau reikalauja mažiau priežiūros (tiesiog kartas nuo karto reikia nuvalyti specialiomis priemonėmis paviršių) ir gali tarnauti 1,5-2 kartus ilgiau nei medinės.

Tų pačių WPC kompozitinių lentų kainos gali kardinaliai skirtis, priklausomai kur pagamintos (Europoje ar Kinijoje), ar gaminamos iš sertifikuotų medžiagų, kokia sudėtis ir kitų priežasčių. Paprastai kokybiškoms lentoms suteikiama ilgametė garantija, todėl rinkitės tokias, kurios turi ilgą garantinį laikotarpį.

 

Greitas pristatymas užsisakiusiems internetu

Mūsų internetinėje svetainėje lengvai ir greitai galite užsisakyti norimas terasines lentas. Esame įsikūrę Kaune – beveik Lietuvos viduryje, todėl greitai pristatome prekes (jei turime sandėlyje) visoje šalyje. Jei neturėsime užsakytų prekių sandėlyje, pasistengsime jas kuo greičiau turėti ir atvežti į jums patogią vietą.

Turite klausimų?

Mes siūlome vieną plačiausių pasirinkimų aukštos kokybės terasinių dangų, gaminamų Vokietijoje bei savo pagalbą, parenkant tinkamiausias medžiagas Jūsų projektui.
+370 683 28017
© 2024 Visos teisės saugomos. Privatumo politika
Sukurta: PictureIDeas