Terasų įrengimas

< Atgal

WPC terasų statyba

Jauki terasa medžių paunksmėje – kas gali būti geriau karštą vasaros dieną? Pasistatyti svajonių terasą galima dviem būdais: pačiam arba samdant specialistus.

WPC terasai įrengti tinkami paprasti įrankiai skirti medienai ir pakanka turėti darbo su mediena įgūdžių. Jei samdomas specialistas terasai įrengti, tuomet ieškokite tokio, kuris yra dirbęs su jūsų pasirinkta medžiaga.

 

Kaip įsirengti lauko terasą pačiam?

Terasos įrengimas prasideda nuo terasai vietos parinkimo, projekto parengimo, medžiagų ir priemonių įsigijimo ir pasibaigia pagrindo paruošimu ir terasos statybomis.

Terasai vietos išsirinkimas

Terasos įrengimas – kaina priklauso nuo vietos, konstrukcijos sudėtingumo. Rekomenduojame terasą statyti ramioje namo pusėje toliau nuo kaimynų akių.

Taip pat terasa turėtų būti lengvai pasiekiama. Tai reiškia, kad atvykę svečiai neturėtų eiti per jūsų miegamąjį, kad patektų į terasą. Įėjimas iš namo turėtų būti per bendrai naudojamas erdves: virtuvę, svetainę, koridorių ar panašiai.

Jei turite savo kieme medį, rekomenduojame terasą statyti aplink jį, kad karštą vasaros dieną galėtumėte komfortiškai mėgautis natūraliu pavėsiu. Taip pat medis apsaugos nuo staigių oro pokyčių.

Projekto parengimas

Išsirinkus vietą terasai – reikia paruošti terasos projektą. Reikia išmatuoti pasirinkti vietą bei būsimos terasos aukštį. Nepamirškite laikytis priimtų įstatymų ir normų, ir išlaikyti reikalaujamus atstumus nuo kaimynų namo / sklypo (bent 1 metrą nutolusi) ir priešgaisrinių apsaugos taisyklių.

Technologijos skirsis jei bus terasos montavimas atliekamas ant lygaus paviršiaus arba ant šlaito. Mūsų pateikiama instrukcija yra paprastai, ant lygaus paviršiaus statomai terasai su minimaliu reikalaujamu 2 laipsnių nuolydžiu.

Kompozito terasinių lentų ir priemonių įsigijimas

Pagrindo paruošimui reikia kastuvo, ruletės, žemės grąžto, žvyro, smėlio, kampainio, betono skiediniui maišyti, geotekstilės, tąšų karkaso pagrindui, vibracinės plokštės. Terasos ilgaamžiškumas priklauso nuo paruošto pagrindo tvirtumo.

Terasos konstrukcijai ir lentų klojimui reikės pjūklų (netinka pjūklai neapdorotai medienai), suktuko, terasinių varžtų, gulsčiuko, sijų laikiklių, plaktuko, atraminių sijų lagėms, lentų terasai, specialių lentų kampams ir kraštinėms uždengti. Priklausomai nuo terasos tipo ir sudėtingumo gali reikėti kitų priemonių.

Jei nežadate statyti daug terasų, rekomenduojama profesionalią techniką, kaip diskinius pjūklus, betono maišyklę ir kitus, išsinuomoti.

Pagrindo paruošimas

Stabilaus pagrindo paruošimas užtikrins terasos konstrukcijos tvirtumą. Paruoškite pagrindą su 2 laipsnių nuolydžiu nuo namo, kad apsaugotumėte savo namus ir terasą nuo drėgmės. Vietą, kur bus terasa būtina išvalyti nuo piktžolių.

Tuomet būtina žemę sutankinti vibruojančia plokšte, kad ji būtų atspari šalčiui. Sutankintą žemę galima padengti keliais sluoksniais žvyru, kiekvieną sluoksnį sutankinant vibracine plokšte. Kiekvienas sluoksnis turėtų būti ne mažiau 5-10 cm. Ant žvyro užpilkite išlyginamąjį smėlio sluoksnį ir ant viršaus geotekstilę. Nepamirškite išsaugoti 2 laipsnių nuolydį.

Terasos konstrukcijos įrengimas

Paruošus pagrindą, reikia kas 120 cm išdėstyti pamatų polius, kuriuos būtina įleisti 80-100 cm į žemę. Pamatų poliai turėtų būti betonuojami vienodu atstumu vienas nuo kito.

Pasižymėkite ant pagrindo kur bus gręžiamos skylės ir iš karto pasiruoškite sijų laikiklius arba sraigtus. Užpildykite išgręžtas skyles sraigtais arba ilgais sijų laikikliais bei betonu. Betoną būtina palikti stingti ne mažiau 1 paros.

Apatinis karkasas įrengiamas, kai betonas sukietėja. Ant įbetonuotų sijų laikiklių primontuojamos atraminės sijos varžtais (atspariais drėgmei). Atraminės sijos montuojamos vertikaliai nuo sienos / durų). Ant jų dedamos lagės / gulekšniai lygiagrečiai namo sienai 50-60 cm atstumų vienas nuo kito priklausomai nuo terasinės lentos pločio. Kuo lenta platesnė, tuo didesnį atstumą galima palikti.

Lages galima palikti galuose netolygias, kol nėra suklotos terasinės lentos. Jas nupjauti bus galima tuomet, kai bus baigta visa konstrukcija ir beliks uždengti kampus ir šonus.

Terasos grindų įrengimas

Kiekvieną terasinę lentą reikia priveržti terasiniais varžtais prie lagės. Technologiškai svarbu palikti 4-8 mm tarpus tarp lentų, kad nutekėtų vanduo ir drėgmė nesikauptų ant terasos. WPC lentų privalumas toks, kad jos nevaikšto ir nekeičia savo dydžio priklausomai nuo oro sąlygų. Šios lentos gaminamos vienodo dydžio, todėl jas lengviau bus sukloti ir palikti atitinkamus tarpus.

Terasos lentos turėtų būti ilgesnės nei lagės, kad galima būtų tvarkingai uždengti kampus ir kraštus, bei uždengti apatines konstrukcijas.

Aukštesnei terasai nei 50 cm reikia įrengti laiptus, turėklus ir tvorelę, tačiau tai turi būti numatyta jau planuojant terasos statybą.

Patikėkite mums įrengti jūsų terasą

Mūsų patyrusi statytojų komanda ir parduodamos kokybiškos terasinės lentos bei tvirtinimo elementai užtikrins, kad jūsų terasa tarnaus ilgus metus ir bus komfortiška naudoti.

Mes pasirūpinsime viskuo:

  • Atvykę į jūsų namus nubraižysime jūsų pasirinktoje vietoje terasos projektą, apskaičiuosime preliminarias kainas ir atlikimo laiką;
  • Greitas pristatymas visų reikalingų statybai medžiagų ir laiku įrengiama terasa;
  • Išvalysime savo darbo vietą ir paliksime jums švarią terasą mėgavimuisi;
  • Užtikrinsime medžiagų ir darbų 5 metų garantiją.

Jei norite aptarti terasos statybas, nedvejokite ir susisiekite su mumis telefonais +370 683 28017 ir +370 657 50087 arba internetu, parašę mums el. laišką adresu: info@kiemoprojektai.lt.

Projektai

Visi projektai

Kokias terasines lentas rinktis?

2021-11-29 Skaityti daugiau

Terasinių lentų montavimo patarimai

2021-12-05 Skaityti daugiau

Turite klausimų?

Mes siūlome vieną plačiausių pasirinkimų aukštos kokybės terasinių dangų, gaminamų Vokietijoje bei savo pagalbą, parenkant tinkamiausias medžiagas Jūsų projektui.
+370 683 28017
© 2024 Visos teisės saugomos. Privatumo politika
Sukurta: PictureIDeas